Bilecik’in yardımına koştuk

Bilecik’in yardımına koştuk

Bilecik’te AFAD’ın kurulduğu 2009 yılından günümüze kadar gerçekleşen 181 afet ve acil durum olayına (heyelan, su taşması, boğulma, mahsur, trafik kazası, kayıp vb.) hızlı ve etkili bir şekilde müdahale ettik. Bu olaylarda 274 vatandaşımızı kurtardık.

AFAD büyüyor

2009 yılında 8 olan toplam personel sayımızı 2016 yılında 30’a yükselttik. Afet ve acil durum hallerinde kritik öneme sahip arama/kurtarma personel sayımızı da 4’ten 9’a çıkardık. Aynı dönemde arama ve kurtarma araçlarımızın sayısını da 3’e yükselttik.

Personel sayısı

2009   8

2016   30

Vatandaşlarımıza afet ve acil durum eğitimi veriyoruz

Afet yönetiminde eğitim faaliyetlerine büyük önem veriyoruz. Afet ve acil durumlara vatandaşlarımızın hazırlık ve farkındalık düzeyini artırabilmek amacıyla çeşitli konu başlıklarında bu güne kadar 5.444 vatandaşımıza eğitim verdik.

Evini yapana destek oluyoruz

Yatırım faaliyetleri kapsamında ilimize 32 bin liralık yatırım harcaması gerçekleştirdik. Evini Yapana Yardım (EYY) uygulaması ile 1 hak sahibine yapısını yenileme imkânı sağladık

Muhtaçlara kucak açtık

Güney komşumuz Suriye’den gelen mazlumlara kapımızı açtık. Bilecik’te 466 Suriyeliyi misafir ediyoruz. Suriyeli kardeşlerimizin eğitimden sağlığa kadar tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz.